Platforma edukacyjna

W oparciu o koncepcję środowiska elektronicznego „invisible computing”, zaprojektowaliśmy unikatowe aplikacje edukacyjne. Innowacyjna technologia cyfrowa p&p (pen&paper), pozwala na zamianę odręcznego pisma, nanoszonego długopisem cyfrowym na kartce papierowej, w informację elektroniczną. Długopis cyfrowy wygląda i na pierwszy rzut oka działa jak klasyczny długopis. Jest jednak zaawansowanym technologiczne, w pełni programowalnym urządzeniem, które umożliwia odczyt pisma ręcznego. W połączeniu z aplikacją długopis nie tylko „przechwytuje” notatki, ale też wchodzi w interakcję z jego użytkownikiem. Ten unikatowy mechanizm pozwala na identyfikację autora pisma odręcznego, czasu napisania treści, oraz zapisywanie notatek w formie danych elektronicznych w aplikacji i dalszego jej analizowania.

Notatka ręczna, jest konwertowana na pismo drukowane bez udziału człowieka. Ten mechanizm pozwolił na opracowanie aplikacji edukacyjnych, które z jednej strony usprawnią pracę nauczycieli a z drugiej strony proces edukacyjny zrobią bardziej efektywny i efektowny. Dla szkolnictwa opracowaliśmy 4 aplikacje funkcjonalne:

  1. e-Lekcja (Harmonica)

  2. e-Sprawdzian (Elector)

  3. e-Dziennik (Pelican)

  4. e-Nuty (Violinia)

Zasada korzystania z naszych produktów jest bardzo prosta: wystarczy ręcznie nanieść treść w zeszycie lub wpisać ocenę do dziennika, napisać nuty, odpowiedzieć na pytania podczas klasówki, a cała reszta procesu zostanie zrealizowana bez konieczności dalszej ingerencji człowieka.

Więcej na www.edukacja.oppe.pl